De tweede schaakavond van 2022 zit er op.

In een ongedwongen sfeer wat ronde 4 van de interne competitie afgewerkt.

Het aantal borden was door de Corona wat minder, maar dat mocht de pret niet drukken.

Het was fijn om Bert Maas en Hans van leeuwen weer een keer te zien.

Wel jammer dat er een oneven aantal schakers waren, waardoor Fred de Bye kreeg.

De volgende week op naar ronde 5, dan zijn er weer nieuwe kansen.

 

Uitslagen Interne Competitie 2022 maandag 31 januari periode 2 ronde 4

Tom Brans

-

Tje wing Au

0 - 1

Ferdi Berendsen

-

René Reulink

0 - 1

Ad Braam

-

Jan Schoemaker

1 - 0

Adrian Rijk

-

Thomas van Diggelen

0 - 1

Storm Wieberdink

-

Gerjan Brands

0 - 1

Reinier Heinz

-

Tim Schlechter

0– 1

Bert Maas

-

Hans van leeuwen

½ - ½

Fred Schonis

-

By

1  -0

SOS Competitie

Aanstaande maandag 7 februari speelt ons Team 1 thuis tegen SMB 2.

Het is fijn dat, dat ook weer gaat opstarten. We wensen het team 1 veel succes.

Jammer dat onze topper Laurens Storms niet mee kan doen.

 

Een anekdote van de Dodewaardse schaakvereniging

David wint van Goliath

Het was in het begin van de jaren zeventig toen ik deelnam aan een snelschaaktoernooi in Amersfoort. Het was een sterk bezet toernooi, dat om een uur of tien startte met misschien wel 150 deelnemers. Alle spelers waren aanvankelijk ingedeeld in een groep, maar na een flink aantal ronden werden aan de hand van de ontstane resultaten op dat moment, 2 groepen geformeerd. Op die dag moest dus elke deelnemer veel partijen spelen. Er waren een aantal grove geldprijzen te verdienen voor de best geklasseerde. Reden waarom veel spelers uit de top van de Nederlandse schaakwereld aanwezig waren. Bij de eerste ronde kwamen tegenover mij twee gebroeders Piket te zitten. Dat waren de vader en een oom van de huidige schaakmeester Jeroen Piket. Die speelden in de hoofdklasse van de KNSB. Ik weet niet meer of ik tegen de vader dan wel de oom van Jeroen Piket speelde, maar ik had natuurlijk geen enkele illusie om te kunnen winnen. Ik had wel een paar openingstrucjes ingestudeerd die bij snelschaak nog wel eens van pas konden komen. Ik had wit, en de partij verliep als volgt e2 : e4 - e7 : e5 Pg1 : f3. - d7 : d6 Lf1 : c4 - Pb8 : c6 Pb1 : c3 - Lf : g4 Pf3 x e5 Als Piket nu Pc6 x Pe 5 had geslagen, was ik een paard kwijt geweest. Maar hij dacht een aantrekkelijker stuk te kunnen bemachtigen, en pakte mijn lokaas. Hij speelde; - Lg4 x De1. Daarmee bewerkstelligde hij zijn ondergang, want ik speelde Lc4 x F7. - K d7 Daarna volgde: Pc3 : d5 en mat! Verbouwereerd keek mijn Piket rond!?? Zijn broer, die naast hem zat en de situatie overzag, zei uit de grond van zijn hart; "Stommerik, dat is uit het boekje!!" Na afloop van deze eerste ronde kwamen verschillende grootheden kijken hoe Piket verloren had. Maar daarmee was voor deze schaakmeesters de sensatie nog niet gedaan, terwijl Piket zijn ellende steeds groter werd. Want na bijna elke ronde kwam Piket met een of meer van zijn metgezellen vragen of ik weer gescoord had. Maar dat gebeurde niet. Ik heb die hele dag niet een partij meer gewonnen!! Het gezicht van Piket werd steeds langer, vooral toen later in de middag zijn broer en zijn kompanen hem meesmuilend en gniffelend in de maling namen dat hij van een beginneling had verloren. Omdat ik verder niets meer won, had ik natuurlijk ook geen weerstandspunten opgebouwd. En doordat Piket die partij aan mij, een van de laaggeplaatsten zonder weerstandspunten verloor, had hij ook de aansluiting met de schakers van zijn niveau verspeeld, zodat hij naar de grootste geldprijzen kon fluiten!! Het is een schaakpartij, waaraan ik altijd met genoegen terugdenk.

Partij van Geurt: