Het jaar 2020 is bijna voorbij en enkele dagen scheiden ons nog van het nieuwe jaar. 2020 is door de Corona voor iedereen en in vele opzichten een heel bijzonder jaar geweest.

We begonnen het jaar vrolijk met op de maandagavond leuke en gezellige schaakpartijen. Toen werd de gehele wereld opgeschrikt door de pandemie, daarna werd alles in de eerste besmettingsgolf stilgezet.

Maar daar waar beperkingen zijn, zijn er ook altijd weer andere mogelijkheden. We zijn met z’n allen online gaan schaken. Ik weet dat je dan eigenlijk schaakt in een soort isolement. Een mens wil nou eenmaal contact hebben maar dat was, op dat moment niet mogelijk.

Uiteindelijk zijn we door de Corona versoepelingen, op maandag 15 september weer begonnen. Maar door de aangescherpte Corona maatregelen is dit helaas op 5 november weer gestopt.

Het virus is nog lang niet overwonnen maar we zijn op de goede weg. De vaccinaties zijn in zicht en hopelijk kan er dan in 2021 weer worden geschaakt op de vertrouwde manier. 

Met vriendelijke groet,

Fred Schonis Voorzitter Schaakvereniging De Toren Arnhem