Voorpagina Jeugd Team Schaken E3, E4 en E5 KLASSE in 1e klasse
E3, E4 en E5 KLASSE in 1e klasse Afdrukken E-mailadres
Geschreven door Peter Lincewicz op vrijdag 04 maart 2011 16:50

Zaterdag eindigden drie spiksplinterjonge E-teams (de Toren E3, E4 en E5) in de top5 van de 1e klasse.
Naast de eerste ronde van de TOPklasse C speelden ook de 1e klasse D (die verslagen hebben jullie al kunnen lezen) en 1e Klasse van de Etjes. Zie hier alvast voor de eindstanden in de 1e klasse E en persoonlijke scores.
Etjes zijn de spelers geboren in of na 2001. Nou de meesten van ons zijn nog veel jonger! Dus mogen ze nog jaren bij de Etjes spelen en gaan ze in volgende jaren ook de TOPklasse van de Etjes betoveren met hun prachtige zetten. Gewoon een kwestie van volhouden en door blijven oefenen.

Wie deden er mee in onze Torenteams? Naast de Torenaars ook wat schoolschakers, want dat mag in de 1e klasse. Zo zagen we in E5 drie spelers van het Klinket: Friso, Ties en Sven. Ze zijn volgend jaar wel al Dtjes, maar zijn fors aan het vooruitgaan om bij het schoolschaak voor hun school een OSBO-finaleplaats te gaan halen. Het zit er zeker in ! In dit team ook een van onze nieuwste leden Tom van 't Hoff, die ook volgend jaar nog een Etje is en nu al prachtige aanvallen op het bord weet te toveren. Zijn stap1-boek had ie in 2 weken uit, nog net geen record want dat is voor Robert (die speelde al in de D-1e klasse). Al snel was duidelijk dat Tom als sterkste bord 1 moest spelen en dat ging heel goed: Alleen tegen ASV E1 verloor Tom en met een remise tegen Guliz scoorde hij dus 5,5 uit 7. Dat leverder hem een mooie eerst OSBO-jeugdratingstijging op. Binnenkort boven de 400 al? In totaal werd E5 ook 5e.

E3

E3

E4

E4

E4 ons meiden team met Guliz, Sureyya, Rosanna en Manon is nog veel jonger met speelsters uit 2002 en 2004. Voor Manon was het een debuut in de teamwedstrijden, de andere 3 hadden ook al een voorronde gespeeld. Nou het was te merken hoor.

E4_carlosOns meisjes-kwartet had de meeste toeschouwers en speciaal begeleid door Carlos kwamen ze tot een superprestatie. Na 3 ronden hadden ze al 6 matchpunten bijeen geschaakt tegen Mook E2, de Elster Toren E1 en de Schaakmaat E5 (die later 3e werd). Toen ging het wat minder, maar met 8 matchpunten en 14,5 bordpunten werden ze gedeeld 2e op matchpunten (maar net geen prijsHuilen)
Rosanna was uiteindelijk samen met Yacoub topscorer, allebei haalden ze 6 punten uit 7 partijen !

Wie zaten er in E3? De broers Ruben en Marijn, Eren en Yacoub (de jongste uit 2004) Met nog 2 spelers uit 2002 was ons E3 gemiddeld het jongste team. Dus dat zou moeilijk worden? Niksnie, Ruben en Marijn oefenden vooraf al voor de schoolschaakfinales van deze week en als je oefent gaat het steeds beter. Dat was goed te merken.Ruben haalde toch 3 punten aan het eerste bord. Eren en Marijn ieder 4 aan de gemakkelijker 2e en 3e borden. Nou ja gemakkelijk...... Knappe prestaties!
Ennuh Yacoub was dus topscorer Lachen Met zoveel goed spel moest E3 in de laatste ronde tegen ASV E.

Dit eerste team van de Noorderburen behoort natuurlijk te sterk te zijn en kampioen te worden in de 1e klasse (wat niet gemakkelijk is) En .... dat deden ze al na 6 ronden hadden ze de buit binnen. E3 had dus een zware tegenstander en verloor, alleen de dekselse Yacoub won weer, maar zelfs als E3 met 4-0 had verloren waren we toch al tweede geworden. De zilveren medailles kwamen E3 dus heel verdiend toe !
Zie hier voor de eindstanden in de 1e klasse E en persoonlijke scores.

E3_en_E5

E3 tegen E5

prijzen_e

Prijsuitreiking

 

 

Plaats reactie

Uw reactie wordt meteen gepubliceerd, ongepaste reacties worden verwijderd.
E-mail adres is verplicht maar wordt niet gepubliceerd. IP adressen worden gelogd.


Beveiligingscode
Vernieuwen