|
Iedereen is aangekomen in Groningen na een vermoeiende reis. Team E1: met Donato, Sjoerd Winters, Titia en Sander Hogervorst. Team E2: met Natan, Thijmen, Sander Leisink en Tom. lees hieronder alles live over hun avonturen in Groningen.
Fotoimpressie: NK Jeugdschaken E-Teams
Na zo'n reis van meer dan 2 uren is iedereen best moe, al sprongen we nog best rond hoor We lootten niet zo best, maar het zijn 7 ronden zwitsers dus dat gaat nog gemakkelijker worden na de 1e ronde. E1 moet tegen Schaakmaat 2 met 2 Nederlandse meisjeskampioenen in het team. (Anne-Marie en Aliya) E2 moet tegen Oppositie Heiloo. E2 veroor met 4-0 met goede tegenstand. Natan houdt het het langste vol, maar in het eindspel breken de pionnen van zijn tegenstander door. E1 verliest eervol met 3-1. Donato wint van Anne-Marie, toch de vice E-kampioen individueel van de meisjes. Titia speelt tegen Aliya Scholten, ook al een Nederlands kampioene en een goede bekende natuurlijk . Titia doet haar best maar het lukt niet. Overigens nieuwtje: Aliya gaat naar Varsseveld verhuizen en gaat in september in de IJC spelen. Bij de Toren dus , want dat is de ECHTSTE IJC van Nederland. Welkom dus alvast, maar nu ff punten voor de Schaakmaat pakken.
Ronde 2; begonnen na wat organisatieproblemen en vershuiven van tafels. E1 tegen het gevaarlijke Chesscool, de kampioen van NoordHolland en E2 tegen Messemaker (mijn eerste jeugdschaakclub ooit zelf opgericht en ze doen het nog steeds goed hoor !) E2 komt juichend binnen...... gewonnen met 3,5 tegen 0,5. Natan scoorde een half op het lastigste 1e bord, maar de anderen hebben hun eerst punt binnen. Vincent Koningskiller de captain van E1, komt net binnen. Er is door iedereen goed gespeeld, maar toch verloren we. Het gaat goed komen, want de 3e ronde zal E1 scoren echtwel.......E2 staat nu wel boven E1. Straks moeten we nog tegen elkaar gaan spelen.
Ronde 3 is begonnen. E1 moet tegen Zukertort....... al jaren onze grootste concurrent in de top van het Nederlandse jeugdschaak. E2 moet tegen ZSC Saende de nr4 van NoordHolland, pittig. E2 is binnen. Tom won, maar voor de anderen was Zaandam te pittig.Sander H en Donato hebben al voor E1 van Zukertort gewonnen, Amstelveen zit nu in de zenuwen. Ook Titia en Sjoerd hebben gewonnen ! Hoera de eerst 4-0 overwinning is binnen en iedereen heeft zijn eerst NK-partijwinst dus al binnen. We gaan voor 2 teams in het linker-rijtje dat is dus van Nederland, dat wel.
Ronde 4 is begonnen. E1 tegen Pallas Deventer. E2 moet tegen Sliedrecht. Inmiddels staat schaakmaat E1 aan kop ! Heel goed van onze OSBO-genoten. Inmiddels wordt er supersnel gespeeld. Donato en Sander H zijn al klaar. Het staat 1-1 tegen Pallas. De rest gaat hopelijk niet mee in de snelheid van de tegenstander. Lastig als je dat doet. Zo'n snel spelende tegenstander maakt vast een foutje, maar jij ziet het niet omdat je ook snel speelt. En oeps dan maak je zelf een foutje dat de tegenstander (heeft die ff geluk) wel ziet...... Sjoerd is ook binnen, oeps Nu hangt de 2-2 van Titia af. Zij heeft gewonnen ! Cor de captain van E2 is binnen (de kids zijn al weer iets anders aan het doen) E2 heeft met 3-1 gewonnen ! Knap. Tom, Thijmen en Sander L hebben gescoord. Natan net niet, maar E2 staat weer boven E1.
Ronde 5 gaat beginnen. Schaakmaat blijft aan kop.E2 moet tegen Caissa Amsterdam. E1 tegen MSV uit Maastricht. Er zijn geen gemkkelijke tegenstanders meer nu. FF langs de speelzalen gelopen en E1 staat met 3-0 voor, maar Sjoerd staat ndus !iet goed, dus het zal wel 3-1 worden. Tom en Sander L hebben al gewonnen, Thijmen verloren en Natan staat een Toren achter, wel met wat tegenaanvalkansen. Ik denk dat het een keurige 2-2 wordt. Mijn voorspellingen zijn uitgekomen! Weer een goed resultaat dus!
Ronde 6. De vermoeidheid slaat toe. E2 moet tegen de Paardensprong 1 uit Groningen. Echt zwaar thuisvoordeel hebben die dus en E2 gaat met 4-0 maar eervol onder de Paardenhoeven door. E1 speelt tegen Paardensprong 2. Toch ff gemakkelijker. Donato en Sander H winnen, de anderen vinden die paarden echt te lastig. 2-2 dus op naar de laatste ronde.
De laatste ronde........E1 tegen Leiderdorp 2, dat hoger staat dan Leiderdorp 1. E2 moet tegen ten Boer uit ....... ergens bij Assen of Groningen, maar nu zullen ze ook moe zijn na 6 zware NK-ronden. Nee toch niet. Na een spannende wedstrijd verliezen we met 2,5-1,5. Natan weer een mooie remise aan het zware 1e bord. Sander L en Tom zjin nu met 4 punten topscorers van E2. Helaas verloor ook E1 met 3-1. Donato won en is topscorer met 6! punten aan het eerste bord.
De eindstanden moet iedereen op de NK-site opzoeken helaas, die zijn er nog niet. |
Reacties
RSS lijst met reacties op dit artikel