Op 4 januari speelde de Toren 3 een uitwedstrijd tegen UVS 2 (4e ronde promotieklasse), een sterk team wat afgelopen jaar uit de derde Klasse KNSB was gedegradeerd en a priori tot de kampioenskandidaten behoorde. De start van het seizoen was voor beide teams echter teleurstellend.

De Toren 3 wist nog geen wedstrijdpunt te halen en verloor de laatste wedstrijd tegen Voorst kansloos. Ook UVS2 had verrassenderwijs nog geen wedstrijdpunten gehaald. Tweemaal werd nipt verloren tegen een concurrent. Hieronder een kort verslag van het verloop van de wedstrijd.

Helaas begon de wedstrijd voor ons erg slecht toen Fred (bord 6) zich liet piepelen door zijn tegenstander middels een openingsval in het Morra Gambiet wat  leidde tot dameverlies. 0-1

Jan Willem (bord 2) speelde een tamme opening en beging enkele onnauwkeurigheden wat de leidde tot nadeel. Na afruil van de lichte stukken bleef een midden/eindspel over met zware stukken, wat toch nog redelijk makkelijk remise te houden was. ½- 1½

Ben (bord 4) speelde een Siciliaan, waarbij hij koos voor een dubbelpion op de e-lijn. Na een lange rokade was zijn loperpaar op de koningsvleugel gericht. Het opspelen van de a-pion was achteraf de beste optie geweest maar hij wist toch een goede aanval te genereren en had een tijd het beste van het spel. Enkele slordigheden, gevolgd door een enorme blunder, zorgden voor de hatelijke 0. ½- 2½

Niels (bord 3) speelde een goede partij tegen een op papier sterke tegenstander. In een Italiaanse opening durfde zijn tegenstander niet op de verwikkelingen in te gaan en speelde het te passief waardoor Niels initiatief kreeg. Met een paar goede zetten kon hij een aanval op de koning beginnen. Dit resulteerde vrij snel in mat of dame verlies.  1½- 2½

Rik (bord 5) overzag, naar wat achteraf bleek, een mogelijkheid tot stukwinst door een verkeerde 10e zet. Dit resulteerde in een slechte ontwikkeling van zijn stukken met als gevolg een moeilijk eindspel.  Ik kwam redelijk goed uit de opening, maar verloor al gauw een pion in het middenspel.
Ondanks deze pion achterstand had ik nog wel kansen op remise of misschien zelfs wel winst.
Uiteindelijk werd het pionnetje achterstand mij toch te veel, waardoor ik uiteindelijk de wedstrijd verloor. 1½- 3½

Raimond (bord 1) kwam redelijk uit de opening, maar verloor al gauw een pion in het vroege middenspel. Ondanks dit waren er nog wel kansen op een resultaat doordat zijn tegenstander het niet snel afmaakte. Het pionnetje achterstand werd uiteindelijk toch te veel. 1½- 4½

stelling01stelling02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stelling 1                                                          Stelling 2

De wedstrijd was toen helaas al in ons nadeel beslist. Alleen Iris (bord 7) en Karl (bord 8) waren nog aan het strijden. Iris speelde met wit tegen een sterke tegenstander en kwam goed uit de opening (koningsfianchetto 1. e4 – g6 2. d4 – Lg7). Op zet 39 miste ze een grote kans (zie stelling 1). De zetten ervoor waren: 37…-Dxe5 38. f4 – Df5. Ze was “te gefocust op de aanval van zwart met de dame en de loper op h3 en de tijd”, dat ze niet zag dat ze 39. Dxc5! kon spelen (+5). In plaats van 39. Dxc5 speelde ze Dd3. Vijf zetten later volgde haar tweede grote kans (stelling 2). In deze stelling had ze groot voordeel (+8). Ze kon dit verzilveren door zelf te gaan pennen: 44. Db6! Maar speelde dit niet. In de zetten die volgden zaten er helaas geen kansen meer in. De partij eindigde met allebei een loper en een pion in remise: 2- 5

Karl (bord 8) kwam gelijkwaardig uit de opening. In het middenspel kon hij profiteren van een fout van zijn tegenstander middels een paardvork. Dit leverde een kwaliteit op. De afwikkeling van het middenspel leidde tot een eindspel van L+T tegen L+P waarbij beide spelers ook nog f, g, en h-pion hadden. Karl speelde dit gunstige eindspel goed uit en won. 3- 5

De conclusie was dat Toren 3 opnieuw heeft verloren maar dat er wel veel beter gespeeld werd dan in de voorgaande wedstrijd tegen Voorst. Jammer dat Fred veel te snel verloor anders had er mogelijk iets meer in gezeten.