In de laatste  ronde  mocht Toren 4j het opnemen tegen de favoriet voor het kampioenschap: WDC1. WDC1 had genoeg aan een gelijkspel. We kwamen dik achter (0-4) ……en WDC1 vierde het kampioenschap.

pizzaDrie team leden (Quirine, Alec en Geert) van Toren 4j had ik vroeg in de avond van vrijdag 20 april meegehad voor een etentje (plus nog eentje uit Toren 3j: Yassine). Heerlijke pizza ter gelegenheid van het OSBO kampioenschap van Toren C1. De stemming zat er goed in. Ze zouden voor een stunt gaan zorgen en gaan winnen van WDC1. De jeugd is zo heerlijk overmoedig.

taartNa nog een korte training van Willy was het tijd voor de jeugd, aangevuld met Bart en Sjoerd om hun laatste wedstrijd van het seizoen 2011/2012 in de 2de klasse C van de OSBO te gaan spelen. Onder bezielende leiding van Erik Minderman gingen ze naar de tweede etage. Ze waren gastheer en dan zorg je voor wat lekkers bij de koffie. Heerlijke taarten, cakes en koeken waren meegenomen door ons team. De meesten hadden zelf in de keuken gestaan. Mmm……..mmmmmm… ..

Laten we eens kijken hoe het er voor stond na 6 rondes:

    match
punten
bord
punten

Toren 4j kan geen kampioen meer worden. In theorie wel tweede. Voor het kampioenschap zijn nog drie kandidaten: WDC1, USV3 en Koningswaal. WDC 1 heeft aan een gelijk spel tegen Toren  4j genoeg voor het kampioenschap. UVS 3 speelt tegen Koningswaal. Ze zullen beide voor de winst gaan en hopen op een stunt van Toren 4j.

Genoeg voorbeschouwt, we gaan beginnen om 19:30. Ok… iets later.

Laten we eens kijken welke teams er waren:

1 WDC 9 29
2 UVS 3 8 25½
3 Koningswaal 7 25
4 Toren 4j 6 25½
5 Variant 6 24
6 Edese SV 2 5 23
7 Zutphen 2 4 18
8 Doetinchem 2  3 22

 

zutphenede

Zutphen2 - Edese SV2

doetinchemvariant

Doetinchem 2 - Variant

USVkoningwaal

USV 3 - Koningwaal

toren4WDC

Toren 4j - WDC

Meer foto's van de alle teams van de avond: klik hier.

De opstelling van Toren 4J tegen WDC 1 ziet er als volgt uit (ratingen van februari 2012):

 

Toren 4j

 

 

WDC

 

 bartsjoerd

1.

Bart van Onzen

2008

-

Jeroen Kersten

1828

2.

Sjoerd van Willigen   

1859

-

Piet de Mol

1828

3.

Frank van Hoorn

1675

-

Ron Berendsen

1723

4.

Alec Wolters

1536

-

Edwin Peters

1685

5.

Maureen Naber

1376

-

Jan Elfrink

1731

6.

Geert van Hoorn

1403

-

Matheus Janssen

1806

7.

Quirine Naber

1336

-

Victor Tichelman

1699

8.

Noah Goldsmid

1308

-

Henk Steinhauer

1757

noahquirine20 uur

Noah mist al 2 pionnen en een paard. Bij de zussen Naber staat alles nog op het bord. Bij Frank en Alec is er een pion afgeruild en bij Sjoerd een paard. Geert heeft al een paard en pion afgeruild.

Het is warm op de tweede etage. Frank gaat even naar buiten om af te koelen, zijn tegenstander Ron Berendsen trekt zijn trui uit. De hoofden zijn verhit. Erik houdt het grut in de gaten en stuurt mij op pad want, de Nabers dreigen zich te lang terug te trekken. Ik vind ze op de dames WC waar opeens ook heren binnen komen lopen. Oeps.. dat is schrikken. Quirine laat haar kopje al hangen. Ze heeft 3 pionnen afgeruild voor een paard. Tegenstander heeft hierdoor 3 vrijpionnen ge kregen, Quirine is kansloos. Maar ze vecht door.

Om 20:50 even wat bord foto’s, kunnen jullie zelf kijken hoe het ervoor staat.

b1

bord 1: Bart met zwart

b2

bord 2: Sjoerd met wit

b3

bord 3: Frank met zwart

b4

bord 4: Alec met wit

b5

bord 5: Maureen met zwart

b6

bord 6: Geert met wit

b8

bord 7: Quirine met zwart

b8

bord 8: Noah met wit

geertnabers10 minuten later gaat Noah er af. Hij verliest.  2de klasse OSBO is nog iets te hoog gegrepen. Gewoon doorgaan en proberen iets langer na te denken. Volgend seizoen is er weer een nieuwe kans. 20 minuten later staan er bij Alec nog 3 pionnen op het bord, dit geldt ook voor zijn tegenstander. De koning van Alec staat aan de verkeerde kant van het bord en hij kan promotie niet tegen houden. Alec geeft op. 15 minuten later gaat het bij Geert mis. Zijn koning kwam helemaal bloot te staan door een verkeerde afruil. Hij kan kiezen: mat gaan of toren verliezen. Hij houdt de eer aan zich zelf en geeft op. Om 21:45 komt er eindelijk een einde aan de kwelling van Quirine.  We staan achter met 4-0. Er worden handen geschud. WDC 1 is kampioen. Prima prestatie. Gefeliciteerd.

frankalec22:05

Toren 4 gaat gewoon verder met Maureen, Frank, Sjoerd en Bart. Erik doet aan mij verslag: Bart gaat prima. Maureen staat 2 pionnen voor. Dit moet winst worden.  Sjoerd en Frank hebben meer een remise achtige stelling op hun borden. Frank heeft wel een dikke tijdachterstand van 26 minuten voor hem en 1 uur en 3 minuten voor zijn tegenstander. Bart komt even van zijn bord en verteld mij dat hij ervan uit gaat dat hij gaat winnen.

bart  sjoerd  frank  maureen

22:30 Tussenstanden

Zutphen 2

-

Edese SV 2

-

½

UVS 3

-

Koningswaal

1

-

1

De Toren Arnhem 4 j

-

WDC

0

-

4

Doetinchem 2

-

Variant

-

Variant zal ons gaan passeren in het eindklassement. USV3- Koningswaal is reuze spannend, om de tweede plaats.

22:55

Maureen wint. Ze heeft een prachtige pot gespeeld. Hopelijk doet dit de teleurstelling van het zich niet plaatsen voor het individuele meisjes NK B een beetje vergeten. Jan Elfrink haar tegenstander gaf aan dat hij van af het begin al gedwongen stond.

23:15

We zijn aangeland in het laatste half uur. Bart heeft nog 14 minuten, Sjoerd 15 en Frank maar 7. Sjoerd overlegt met Erik en slaat een remise voorstel af. Frank overlegt niet met Erik maar doet het zelfde, tot twee keer toe zelfs. Toren 4j wil niet op de knieën voor WDC1. Ze gaan voor de 4-4.

Hiernaast de stellingen op de borden.

De remise stelling van Frank wordt een winst stelling, omdat zijn tegenstander een klein foutje maakt. Tijdens de analyse met Mees krijgt Frank een groot compliment van Mees. Frank heeft een subliem eindspel gespeeld en is de terechte winnaar.  En paar minuten later en Jeroen van Kersten de kopman van WDC1 buigt nederig voor Bart van Onzen. Het is 4-3 voor WDC1.

De stelling om 23:15.

b1eind
Bord 1: Bart met zwart
b2eind
Bord 2: Sjoerd met wit.
b3eind
Bord 3: Frank met zwart

sjoerdpieteind

 

 

Alle partijen zijn ten einde behalve die ene op bord twee.  Sjoerd moet doorspelen tegen Piet de Mol van Erik de captain. Beide zitten in de laatste minuut. Sjoerd laat Piet bungelen en slaat dan genadeloos toe. We spelen gelijk 4-4 en eindigen netjes op de vierde plaats. Doordat UVS3 nipt, wint van Koningswaal, worden zij tweede en Koningwaal zakt naar een vijfde plaats. Doetichem2 degradeert in elk geval en WDC1 promoveert. Gefeliciteerd heren.

 

Toch moeten ze niet vreemd staan te kijken als enkele schaakjeugdspelers nu in Toren 4j straks in Toren 3j spelen in de eerste klasse van de OSBO. Zo gaat dat nu eenmaal bij de jeugd van de Toren. Want zij zijn de toekomst.

De uitslagen:

Zutphen 2

-

Edese SV 2

4

-

4

   

UVS 3

-

Koningswaal

-

   

De Toren Arnhem 4 j

-

WDC

4

-

4

   

Doetinchem 2

-

Variant

-

   

Topscore: Marcel Lever van Koningswaal met 7 uit 7. Frank werd tweede met 6 uit 7.

Eindstand OSBO klasse 2C:

     match
punten
 bord
punten

wdckampioen
De Kampioenen : WDC (2 schakers waren al naar huis)

    

1 WDC 10 33
2 UVS 3 10 30
3 Variant 8  30½
4 Toren 4j 7  29½
5  Koningswaal       28½
6  Edese SV 2 6  27
7  Zutphen 2 5  22
8  Doetinchem 2  23½