Afgelopen vrijdag 21 december mocht Toren 4 een OSBO-cup wedstrijd spelen in Wijchen tegen Kasteel 2.

We waren wat vroeg en werden zonder pardon de speelzaal weer uitgeknikkerd omdat er jeugdtraining bezig was.

    Toren 4
T4b1frank  T4b2dick  T4b3geert  T4b4quirine
1: Frank van Hoorn (1760) 2: Dick Vliek (1589) 3: Geert van Hoorn (1653) 4: Quirine Naber (1445)
    Het Kasteel 2 (jeugd combinatie van Kasteel 2 en Kasteel 3j)
 K2b1  K2b2  K2b3  K2b4
 1: Jorik Quint (1645)  2: Kaz Haans (1563)  3: Simon van Dijk (1556)  4: Bas Koster (1351)
t4_begin
k2alleen
Waar is Toren 4 gebleven?
t4_1
Het Kasteel 2 is in z'n eentje.
 

Uiteindelijk konden we iets over achten beginnen tegen Kasteel 2, wat ook een jeugdteam opstelde. Quirine Naber speelde op bord 4 en kreeg een wat rare Pirc op het bord. Ze slaagde er goed in om al haar stukken op de koningsstelling van de tegenstander te richten. Haar aanval sloeg mooi door en één zet voor het onvermijdelijke mat gaf de kasteelbewoner op. Uitstekende pot van Quirine! (21:40 ; 1-0)

 

Op bord 2 mocht uw teamcaptain ook een potje spelen, maar dat werd vanuit de opening al helemaal niks. Na een alles-of-niets-poging werd het niets en dus werd de stand gelijk (21:42 ; 1-1).

 

Op bord 3 heeft Geert van Hoorn ondertussen een remiseaanbod gekregen. Aangezien hij zelf mocht beslissen speelde hij door. Even later bleek dat Geert de stelling goed beoordeeld had, want na de ruil van het laatste paar stukken, kon Geert met zijn koning oprukken en een aantal pionnen winnen.Deze kasteelheer besloot niet te wachten tot de laatste zet maar gaf onmiddellijk op. Klasse gedaan Geert!
(22:15 ; 2-1)

 

Op bord één speelde Frank van Hoorn. Een rare fransman, maar desalniettemin konden we stellen dat Frank iets beter stond (De Toren had op de oneven borden wit). Nadat Geert de 2-1 had binnengesleept bood Frank, teamspeler als hij is, meteen remise aan. De kasteelridder dacht nog heel lang na, maar ondanks de stand werd het aanbod geaccepteerd. Toren 4 kon dus de arena verlaten met een 2½-1½ overwinning! Als volgende tegenstander wacht Koningswaal 1.

t4_g_en_f  t4_alleen_fr
De broers van Hoorn zijn nog bezig. Frank staat beter, maar remise is genoeg voor de overwinning.

t4_fr_remise
Bord 1: om 22:33
Jorik accepteerd remiseaanbod van Frank

 Toren 4  Kasteel 2   2½-1½
1: Frank van Hoorn Jorik Quint ½-½
2: Dick Vliek Kaz Haans 0-1
3: Geert van Hoorn Simon van Dijk 1-0
4: Quirine Naber Bas Koster 1-0